U novom broju časopisa Public Sector Economics Mislav Brkić pojašnjava kako su zdravi makroekonomski temelji omogućili hrvatskim vlastima da provedu širok raspon mjera za vraćanje stabilnosti na ključnim financijskim tržištima i podupru kućanstva i poduzeća na koje je pandemijska kriza negativno utjecala.
Martina Balážová, Daniel Klimovský, Mária Murray Svidroňová i Juraj Nemec analiziraju kombiniranje proračunskih inovacija na lokalnoj razini i identificiraju ključne političke čimbenike koji utječu na sudjelovanje javnosti u proračunskom procesu u Slovačkoj.
Tatjana Vinogradova istražuje važnost ekoloških problema za Ruse i analizira sudjelovanje javnosti u kreiranju ekološke politike s fokusom na proračunske procese u Rusiji.
Tuğay Günel i Irem Didinmez istražuju učinak interakcije čimbenika upravljanja i ekonomskog razvoja na porezne prihode u 59 zemalja pomoću metode panel podataka – tj. mijenja li se učinak vladavine prava na porezne prihode ovisno o gospodarskom razvoju zemlje.
Abbas Khandan istražuje odnos između lobiranja i podmićivanja i učinak eksternalija koji su prisutni u ove dvije strategije iskorištavanja države kako bi se ostvarili povrati viši od normalnih.
Predrag Bejaković prikazuje knjigu EU Socio-Economic Governance in Central and Eastern Europe – The European Semester and National Employment Policies Marija Munte.